Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uzlíková ohlávka Ecola

Nabídka uzlíkových ohlávek ("parelek") a jejich výrobců je široká, stále má však hodně výrobků nedostatky na úkor komfortu koně i samotné práce s ním. Většinu nedostatků lze shrnout do 3 bodů:

  1. zvolení nevhodného materiálu
  2. samotná výroba (nepoměr vzdáleností mezi uzly)
  3. nevhodný výběr velikosti pro daný typ koně

Výrobci ohlávek s dlouholetými zkušenostmi dokáži profesionálně zvládnout bod 1 a 2, přesto ohlávka koni nesedí, protože majitel vybere nevhodnou velikost. No a pak je ta druhá varianta - znalostmi vybavený majitel koně, který nedokáže najít tu optimální velikost a parelky se mu doma statečně hromadí a se žádnou není spokojen ani on, ani kůň.

A tak vznikla v roce 2015 typizovaná uzlíková ohlávka s názvem ECOLA, která vychází z běžně známých výrobních postupů. Je však navržena tak, aby splňovala všechny potřebné náležitosti - počínaje výběrem materiálu, vzdálenostmi mezi uzly až po celkové optimální usazení na hlavu koně. Je vyráběna firmou AIVA přímo na míru koně podle návrhu Pavly Cihlové. Velmi důležitý je způsob měření a k problematice uzlíkových ohlávek vzniklo několik informačních a instruktážních videí, včetně způsobu správného změření hlavy koně.

Nabídka ohlávky na webu AIVA ZDE

Videa k ohlávkám ZDE