Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příměstský jezdecký tábor

Jezdecký příměstský tábor


termín 11.-15.srpna 2014

 

určený pro děti ve věku 8 - 14 let na jezdecké úrovni minimálně pokročilý začátečník (schopnost samostatně vést koně v kroku a klusu na jízdárně).

 Tábora se účastnila 4 děvčata: Klárka, Adélka, Terezka a Vaneska. Naučila se o koních hodně nového jak v teorii, tak i po stránce praktické. Důraz byl věnovaný na práci ze země, na zacházení s koňmi a pochopení koňské duše i těla... Nechybělo samozřejmě ani ježdění, odborné soutěže a závěrečná zkouška zručnosti.

Poslední den tábora odpoledne zbyla ještě hodina času a holky si mohly vybrat, co si ještě chtějí vyzkoušet, zopakovat, naučit. Kupodivu to nebylo ježdění, ale jednotné a společné rozhodnutí si zopakovat práci ze země. A protože už v práci ze země byly mírně pokročilé, vzaly jsme si do parády roční hříbata - kobylky appaloosa, které jsou ze všech koní na nejnižší výcvikové úrovni.

Pro čtveřici děvčat - obrovská pochvala! Za hodinu je kobylky poslouchaly a zvládaly bravurně couvání, ustupování a následování... S minimální pomocí "dospěláka".

Celý tábor byl moc fajn 

 A ani moc nevadilo, že vlastně skoro pořád pršelo (takže se nedalo ani moc fotit)