Jdi na obsah Jdi na menu
 


Není hnůj jako hnůj...


Proč není hnůj jako hnůj?

V našich stájích používáme na podestýlku Granofyt. Základem podestýlky je pouze přírodní čistá a suchá pšeničná sláma. Do finální formy se rozdrcená sláma stlačí pomocí vysokých tlaků, při kterých vzniká teplota 90 °C. Takto vysoká teplota bezpečně zničí mikroorganizmy a patogenní bakterie Salmonelly a E-coli.

  • Vyrobeno pouze ze 100% kvalitní pšeničné slámy.
  • Neobsahuje žádná pojiva, těžké kovy a chemické příměsi.

Výsledky rozboru Granofytu ZDE

 

Tímto se stává hnůj z boxového ustájení s Granofytem kvalitním zdrojem pro zúrodnění půdy na záhony, pařeniště a kamkoliv, kde je třeba zajistit zlepšení vegetace. Oproti hnoji s klasickou stéblovou slámou je s Granofytem vyšší podíl čistého hnoje, navíc je Granofyt drcená sláma, takže je lépe mísitelný a rychleji se rozpadá a uvolňuje potřebné živiny.

 

Koňský hnůj patří mezi výhřevná hnojiva, lze s ním například velmi snadno „vytápět“ pařeniště. Obsah výživných látek je podobný jako u kravského hnoje. Obě hnojiva mohou být v kompostéru společně. Koňský hnůj je výborným doplňkem výživy pro náročné rostliny.

Pro hnojení veškeré zeleniny, vyhnojení květinových i užitkových záhonů

Cena symbolická - podle odebraného množství dohodou.

Zájemcům o větší množství doporučujeme si zajistit hnůj s Granofytem předem! Možno přistavit vlastní káru, kontejner, přívěs..., během pár dnů naložíme, zavoláme, odvezete

 

Čistý koňský hnůj - vlastní sběr přímo z výběhů ZDARMA. Nutno předem domluvit termín "sběru"