Jdi na obsah Jdi na menu
 


Extreme Trail Park

EXTREME TRAIL PARK v Jezdeckém areálu Lomec

K dispozici máme 25 překážek různé náročnosti a různých kombinací...

 

Co je to Extreme Trail?

Extreme Trail vyžaduje, aby jezdec a kůň zdolávali stezku s dovedností a obratností bez ohledu na čas. Extreme Trail je založen na absolutní důvěře mezi koněm a jezdcem. Vyzývá oba, aby zdolávali překážky s technickou přesností a jemností. Stupně obtížnosti jsou navyšovány a nejobtížnější překážky jsou navrženy pro nejpokročilejší.

 

Extrem Trail je spojení jezdce a koně v jedno

 

Překážky vytvořené v Extreme Parku jsou zhuštěné do malého prostoru a navazují jedna na druhou. Tím vytvářejí extrémní podmínky, které byste nemohli v přírodě takto pohromadě potkat. Při pravidelném tréninku si vytvoříte se svým koněm takovou důvěru, že s Vámi půjde všude tam, kam ho povedete a bude věřit, že ho povedete vždy bezpečně.

Extreme Trail je vhodný pro každé plemeno a pro každého jezdce, který chce přesvědčit svého koně, že zvládnou zdolávat velké překážky na cestě. Není podstatné, jakému jezdeckému odvětví se věnujete, jak velké jsou Vaše zkušenosti, zda jste rekreační jezdci nebo profíci...

Přehled překážet ETP v Jezdeckém areálu Lomec ZDE

Začínáte s Extreme Trail? Pak je dobré vědět pár informací...

 1. Doporučujeme před prvním tréninkem teoretickou průpravu přímo v Parku s trenérem nebo někým, kdo má v Extreme Trail Parku dostatečné zkušenosti.
 2. I když jste zkušení a zdatní jezdci, doporučujeme pro první trénink absolvování překážek na ruce. Málokterý koník je schopný absolvovat všechny překážky napoprvé a průprava na ruce usnadní koni i jezdci trénink v sedle.
 3. Vždy se začíná na překážkách jednoduchých, na které navazují po zdárném překonání překážky náročnější. Není tedy vhodné se vrhnout rovnou třeba na padací most, když nemá koník zvládnuté přechody přes dřevěné mosty atd...
 4. Každá překážka má více možností překonání, začíná se nejjednodušší cestou - dopředu za nosem... Při jistém zvládání tohoto základu se mohou postupně přidávat složitější varianty podle typu dané překážky.
 5. První úspěšné překonání překážky při tréninku je dobré ještě 2x zopakovat pro ujištění, že nešlo o náhodu, až poté jít na překážku další. U některých překážek toto nemusí nutně platit. Pokud máte na překážce problém, doporučujeme konzultaci s trenérem či jeho pomoc při vyřešení situace pozitivním závěrem jak pro koně, tak pro jezdce.
 6. Tréninky v Extreme Trail Parku v Jezdeckém areálu Lomec vede Pavla Cihlová (info ZDE)

Extreme Trail není jen o tréninku pro použití kdekoliv v jezdecké praxi, je to i nová soutěžní disciplína, ve které nerozhoduje ani věk ani to, zda a jakou máte licenci.

Závody Extreme Trail v Jezdeckém areálu Lomec -pravidla pro hodnocení soutěží v roce 2014:

Hodnocení soutěží:

 1. Za každou překážku je možné získat od -2 do maximálně + 10 bodů (z toho 1 bod za nájezd, 8 bodů za překonání, 1 bod za odjezd). Nájezd i odjezd může být hodnocený do záporné hodnoty 1 bodu, překonání překážky do 0 bodů. Hodnocené rozmezí 0,5 bodu.
 2. Celé vystoupení by mělo působit plynule, harmonicky a uvolněně. Překážky se překonávají v kroku, přechody mezi jednotlivými překážkami jsou povolené v kroku nebo klusu, přičemž je třeba brát zřetel na plynunost jízdy. Čas je rozhodující pouze při shodě bodů. 
 3. Časový limit k zahájení pokusu o překonání překážky je 30 vteřin, čas se počítá od příjezdu k překážce (vzdálenost 2 metry před překážkou). Pokud během této doby nedojde k zahájení překonávání překážky, ozve se hvizd a pokračuje se k další překážce s penalizací -2 body. Pokud dojde k pokusu o překonání překážky, hodnotí se nájezd a provedení pokusu.
 4. POkud se jezdec z bezpečnostních důvodů rozhodne před překážkou seskočit z koně, může tuto následně překonat na ruce, přičemž obdrží pouze poloviční počet bodů. Sesednutí z koně musí proběhnout před zahájením pokusu v sedle. Za překážkou musí opět nasednout a pokračovat k další překážce v sedle.
 5. vynechání překážky bez platného pokusu o její překonání a po předchozím nahlášením rozhodčímu (lze nahlásit i během trasy), je počítáno za -2 bodu
 6. vynechání překážky z důvodu špatného kurzu je hodnoceno diskvalifikací
 7. pro soutěž na ruce je povolený bičík, tušírka či mrkvová hůlka

 

Penalizace

 • Nesprávné vedení
 • šikmý či hektický nájezd
 • Nesprávné překonání překážky (může být penalizováno až na 0 bodů)
 • odjezd z překážky odskokem či jiným než plynulým způsobem
 • posunutí překážky, vybočení z trasy
 • Otevřená tlama, házení hlavou
 • Přílišné pobízení ostruhami nebo "kopání"
 • Přílišné tahání za otěže, používání otěží pro zlepšení stability.
 • Příliš vysoká rychlost, když podmínky snižují stabilitu koně.
 • Přílišná tvrdost při ovládání koně.
 • Přílišná rychlost při nájezdu na překážku vytvářející zbytečné riziko pro koně i jezdce.
 • Skákání či přeskakování překážky
 • při soutěži na ruce přílišné používání bičíku, tahání koně za ohlávku
 • nerovné couvání nebo obraty

Maximální počet bodů, které lze získat:

mládež a junioři 80 bodů

amatéři, hobby a rekreační jezdci 100 bodů

OPEN 130 bodů

 

Ceník Extreme Trail Park (ETP) v Jezdeckém areálu Lomec:

využití ETP: 300,-Kč/hod.  - objednávky termínů na ETP na ecola@seznam.cz nebo tel.: 603 826 200 (Pavla Cihlová). Možnost  ustájení koně na boxe

Trenér: 300,-Kč/hod. (individuální přístup pouze pro 1 koně a jezdce) nebo 200,-Kč/45 min. (zbytek hodiny trénuje jezdec sám)

Zvýhodněné permanentky při opakovaném využití ETP - info v ceníku ZDE

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Navštívili jsme začátkem dubna první Extreme Trail Park V Hoštce... Bez koní, ale s metrem, poznámkovým blokem a foťákem....

et2.jpg  et3.jpg  et4.jpg

 a začali budovat svůj...

 

p1090276.jpg 10458897_10202067715923516_2003219781199721095_n.jpg10494856_10202067713843464_5743490419817435872_n.jpg