Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.8.2017 - Kurz Školy lehkosti s Bárou Vokatou

Úvodní kurz Školy lehkosti vycházející z učení Philippe Karla.

Škola lehkosti je jezdecká filosofie, výcvikový koncept, jehož tvůrcem je slavný francouzský jezdecký mistr Philippe Karl. Jedná se o soubor propracovaných a léty prověřených metod a principů, pomocí nichž jde postupným a logicky navazujícím způsobem vzdělávat koně od úplných jezdeckých základů až po nejvyšší prvky drezury. Ačkoliv to tak může na první pohled vypadat, Škola lehkosti není úzce zaměřená jen na drezurní ježdění, ale je široce použitelná pro většinu jezdeckých disciplín.
Škola lehkosti vylučuje používání síly a umělých donucovacích prostředků, jako jsou průvlečky, vyvazovací otěže či utažené nánosníky.  Učí lidi pracovat s koněm šetrnějším, ale efektivním způsobem a velký důraz klade na správné používání rukou. Vážně motivovanému jezdci dává prostředky dosáhnout vysoké jezdecké úrovně i s úplně „obyčejným“ koněm.
Škola lehkosti čerpá svou inspiraci u starých mistrů, jako byli La Guerinière, Baucher či Oliveira a je dále rozvíjena a doplňována o moderní poznatky z koňské anatomie, fyziologie, biomechaniky či etologie.  Klade si za cíl rozvinout každého koně na jeho maximální možnou úroveň a směřovat jezdce k neustálému hledání účinnosti s minimem použitých prostředků (pobídek).

Náplň kurzu:

Seznámení s principy drezurní Školy lehkosti (teoretická i praktická výuka, příprava koně ze země a následně ze sedla). Výcvik koní začínajících i pokročilejších.

Pro jezdce pokročilejší úrovně (jezdec je schopný používat nezávisle ruce, nohy, sed)

Pro koně bez omezení úrovně výcviku (kůň by měl akceptovat pobyt v cizím prostředí a být schopen se průběžně soustředit na výuku).

Vybavení koně: sedlo western, anglie, bezkostra, uzdečka jednoduchá (stihlo)

Výuku je možné absolvovat také pouze ze země (s uzdečkou)

Cena pro účastníky s koněm: 500,-Kč / 1 lekce (cca 45 minut)

Cena pro diváky: 250,-Kč

Ustájení koně na boxe: 300,-Kč (platba po potvrzení mailové přihlášky předem na účet)

Přihlášky mailem (pro diváky i účastníky s koněm) na ecola@seznam.cz

Kůň musí mít platná veterinární vyšetření a očkování pro rok 2017

O Báře:

Barbora Vokatá pochází z Kladna a Školou lehkosti se zabývá od roku 2007. Nejprve jako divák absolvovala tříletý kurz vedený Philippe Karlem v Rakousku, následně strávila rok praktické výuky přímo pod vedením Philippe Karla ve Francii a nyní se vzdělává v instruktorském kurzu Školy lehkosti v Německu pod vedením Sabine Mosen. Kromě toho pravidelně jezdí navštěvovat i další instruktorské kurzy vedené Philippe Karlem v Německu. Své znalosti a zkušenosti předává na kurzech i individuálních lekcích v rámci celé republiky.

spanelsky-krok_03.jpg