Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rýžovník - pony

Nový člen Stáje Ecola od 18.4.2016 (zakoupen ve věku 2 roky)
Rýžovník alias Rejžák. 

Když na vás vykoukne inzerát "Prodám 3 divoké a neošahané poníky" a právě sháníte nějakého poníka pro děti, tak to asi hodíte za hlavu. Ale pak vás na fotce z inzerátu zaujmou kukadla jednoho z těch tří divochů, tak prostě jedete...
Pojem "divoký a neošahaný" si v našich podmínkách představuje člověk všelijak, ale realita předčila očekávání - poníci se báli lidí, neznali ohlávky, doteky, kováře... prostě nic. Žili si svým životem na zemědělském dvoře s přilehlou "zahradou".
Vybraný strakáč byl majitelem oddělen pomocí lopaty do přilehlé maštale, kde jsem s milým ponclem trávila první společné chvíle. Představa cesty domů se zdála nereálná. Se Sedalinem v kapse jsem navazovala s ponclem první komunikaci. Jeho "jediným" problémem byl strach z každého zvuku a pohybu. Nebyl nijak hysterický, nekopal, nebránil se, jen prostě neznal člověka blíž, jak 3 metry a pokus o jakýkolv dotek končil rychlým odchodem. Pokud měl Sedalin účinkovat, nesměl být poník pod adrenalinem. Nakonec se po více jak hodině podařilo to, co bylo na začátku téměř nepředstavitelné. Poník se nechal hladit, došlo i na aplikaci Sedalinu, nasazení ohlávky a pak už byl jen krůček do přepravníku. Díky mírně střední sedaci absolvoval poncl cestu bezpečně a v klidu, doma už to bylo celkem v pohodě. 

A hned následující den začal proces socializace. Výhodou bylo, že neměl s lidmi žádné špatné zkušenosti (vlastně neměl v podstatě žádné).

Z Rejžáka se stal fajn parťák. Účastní se soutěží v Extreme Trailu a doma funguje jako školní kůň pro zkušenější jezdce.


p1260004.jpg