Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezdecký výcvik

Stáj Ecola - Jezdecký areál Haklovy Dvory

 

article preview

Jezdecký výcvik

v Jezdeckém areálu Haklovy Dvory

Kontakt: Pavla Cihlová, tel.: 603 826 200,  e-mail: ecola@seznam.cz

Jezdecký výcvik je určený jak pro začátečníky, tak pokročilejší jezdce. Probíhá s respektem ke koním a je zaměřený na všestranné jezdecké znalosti. Náročnost výcviku se odvíjí podle úrovně jezdce, výcvik vedou kvalifikovaní instruktoři jezdectví.

Každý jezdec se v rámci lekce podílí na činnostech souvisejících s koňmi, učí se samostatnosti s ohledem na věk a dosavadní zkušenost. Jednotlivé termíny jsou kapacitně omezené. Systém výcviku je postupový, tedy lze časem přestoupit do kategorie vyšší úrovně. Na termíny označené jako obsazeno *) zařazujeme zájemce do pořadníku a jakmile se uvolní místo, budeme je kontaktovat.

Aktuálně jsou všechna místa pro nové zájemce obsazená. Pokud budete mít zájem o zařazení sebe či dítěte do pořadníku, použijte mailové spojení ecola@seznam.cz případně zprávu na  Facebooku. Uveďte jméno, telefonický kontakt, věk a dosavadní zkušenosti u koní. Odpovídáme zpravidla do 24 hodin, pokud odpověď nepřijde, ztratila se Vaše zpráva či mail v kyber-prostoru, zkuste volat (na SMS nereagujeme). 

den

čas

Pro koho

Typ

permanentky

stav k 8.12.2019

Pondělí

17:00-19:00

zimní čas 16:00-18:00

kroužek - děti od 7 let 

začátečníci a mírně pokročilí

A

obsazeno*)

Úterý

17:00 – 19:30

zimní čas 16:00 – 18:30

začátečníci až mírně pokročilí

na velkých koních

B

obsazeno*)

Středa

17:00 – 19:00

zimní čas 16:00 – 18:00

kroužek pro děti od 7 let

mírně a středně pokročilí

A

obsazeno*)

Čtvrtek 17:00-20:00

individuální lekce od středně pokročilých

na velkých koních 

B

obsazeno*)

dle domluvy

individuální termíny

děti do 7 let - pony školička

(vožení dětí)

C

Pátek

17:00 – 19:30

zimní čas 16:00 – 18:30

mírně až středně pokročilí

na velkých koních

B

Sobota

9:00 – 11:30

koňácké dovednosti pro všechny

**)

Sobota

18:00-20:00

zimní čas 17:00 - 19:00

individuální lekce od středně pokročilých jako druhá výcviková hodina v týdnu

A/B

Neděle

9:00 – 12:00

vyjížďky do terénu pro pokročilé

B

Změna vyhrazena v závislosti na aktuální provozní situaci

**) Pro všechny od 10 let výše. Činnosti spojené s péčí o koně, vybavením, ustájením (bez ježdění, nepočítá se tedy do permanentky). Získávání všestranných praktických dovedností, které lze využít kdekoliv a kdykoliv u koní, vedení k samostatnosti. Povinné pro všechny jezdce minimálně 1x za měsíc a doporučeno pro začátečníky před zahájením jezdeckého výcviku (seznámení s areálem, koňmi, provozem, vybavením…). 

Ceny permanentek:

Typ A – 3.000,-Kč

Typ B – 4.000,-Kč

Typ C - 1.000,-Kč

 

PLATNOST PERMANENTEK:

Platnost permanentky jsou maximálně 4 měsíce a počítá se od data první jízdy. Od tohoto data se odvíjí i počet bonusových hodin zdarma.

  • 10+2 bonusové lekce zdarma při vyčerpání všech 12 lekcí do 2 měsíců od data vystavení
  • 10+1 bonusová lekce zdarma při vyčerpání všech 11 lekcí do 3 měsíců od data vystavení
  • bez bonusové lekce při vyčerpání 10 lekcí do 4 měsíců od data vystavení
  • lekce nevyčerpané do 4 měsíců propadají bez nároku na vrácení peněz a místo takto neaktivního jezdce je uvolněno pro někoho dalšího z pořadníku.

Termíny výcviku:

Jízda na koni probíhá v termínech dle rozpisu. Případnou neúčast na domluveném termínu je potřeba nahlásit telefonicky den předem. Neomluvené hodiny a hodiny zrušené krátkodobě před termínem se počítají jako odježděné!!!

V ceně je zahrnuto:

  • zapůjčení koně s odpovídající výstrojí (anglické či westernové, případně madla),
  • výcvikový materiál pro koně (kavalety, trailové či extreme-trailové překážky),
  • kvalifikovaný instruktor jezdectví. Využití osvětlené jízdárny či haly.
  • Šatní skříňka pro majitele permanentek.

Povinné vybavení pro jízdu na koni:

pro všechny bezpečnostní přilba. Pro děti a juniory do 18 let věku páteřák nebo bezpečnostní vesta. Odpovídající vybavení jezdce (přilby, páteřáky, čapsy, rukavice) je možno zakoupit v areálu, případně vyzkoušet a doporučíme vhodnou velikost, pokud nebudeme mít odpovídající v nabídce.

Nadstandardní nabídky:

Možnost přímo v areálu účasti na kurzech práce ze země i ze sedla zaměřených na vzájemnou spolupráci mezi jezdcem a koněm, dále možnost účasti na místních závodech, příprava na soutěže v Extreme Trailu a účast na těchto závodech. 1x za rok na podzim pořádáme pro naše klienty hobby závody. NOVĚ: pro aktivní jezdce možnost dlouhodobého částečného pronájmu konkrétního koně, s možností přípravy na soutěže v Extreme Trailu, případně jiných soutěží.

Pojištění:

Máme uzavřené pojištění podnikatelských rizik, které ale nenahrazuje klasické pojištění úrazu. Důrazně proto doporučujeme mít uzavřenou vlastní úrazovou pojistku. Přes maximální snahu minimalizovat rizika zranění si je třeba uvědomit, že kůň je žívý tvor - při jízdě může zakopnout, leknout se nepředvídatelné situace, uskočit, náhle zastavit nebo zrychlit atd... kdy u méně zkušených jezdců může následovat pád. Při čištění či vedení šlápnout člověku na nohu či do něj nechtěně vrazit. Je třeba proto důsledně dodržovat bezpečnostní pokyny pro pohyb v blízkosti koní a manipulaci s nimi a seznámit se s charakterem jednotlivých koní. Všeobecné pokyny najdete v areálu v provozním řádu a informacích pro jezdce i návštěvníky.

Upozornění: vyjížďky do terénu jsou u nás určené pouze pro jezdce, kteří prokáží potřebné jezdecké znalosti na jízdárně. Tedy samostatné vedení koně ve všech chodech. Areál se nachází v místě se silničním provozem a zvýšeným pohybem lidí, psů, kol, aut i mimo silnice, proto je z důvodu bezpečnosti nutná odpovídající jezdecká znalost. 

Seznamte se s našimi koňmi ZDE

Všichni koně jsou  s odpovídajícím charakterem pro dané využití, jsou souběžně trénováni na soutěže v Extreme Trailu, mají v tomto směru zkušenosti tréninkové, ale i závodní a pro zájemce o tuto novou disciplínu nabízíme rovněž kompletní přípravu s koněm na závody.  Více info k Extreme Trailu ZDE.

 

Ecola
Budlík (pony nar. 2013)
Escape Donna
 
Ecola v akci
Zippos Bright Star
Ori Star
 
Zippos Bright Star (Zipka)
Vyjížďky
Rýžovník nar.2014