Jdi na obsah Jdi na menu
 


Extreme Trail

Co je to Extreme Trail?

Extreme Trail je spojení jezdce a koně v jedno

Extreme Trail je ve své podstatě způsob výcviku koně, získávání jeho sebedůvěry a upevňování vztahu s člověkem. Vhodně zvoleným typem překážek lze velmi dobře pracovat i na odstraňování něžádoucích návyků ať už v práci ze země, či po jezdecké stránce. Extreme Trail prověří vztah mezi koněm a jezdcem, vyžaduje zdolávání překážky s dovedností a obratností, je založen na absolutní důvěře mezi koněm a jezdcem. Stupně obtížnosti jsou navyšovány a nejobtížnější překážky jsou navrženy pro nejpokročilejší.

Překážky vytvořené v Extreme Parku jsou zhuštěné do malého prostoru, navazují jedna na druhou, přičemž každá představuje specifický profil, velikost, tvar, různorodost povrchu. Tím jsou vytvořené extrémní podmínky, které byste nemohli v přírodě takto pohromadě potkat. Při pravidelném tréninku si vytvoříte se svým koněm takovou důvěru, že s vámi půjde všude tam, kam ho povedete a bude věřit, že ho povedete vždy bezpečně.

Extreme Trail je vhodný pro každé plemeno a pro každého jezdce. Není podstatné, jakému jezdeckému odvětví se věnujete, jak velké jsou vaše zkušenosti, zda jste rekreační jezdci nebo profíci...

Začínáte s Extreme Trail? Pak je dobré vědět pár informací...

1. Doporučujeme před prvním tréninkem teoretickou průpravu přímo v Parku s trenérem nebo někým, kdo má v Extreme Trail Parku dostatečné zkušenosti.
2. I když jste zkušení a zdatní jezdci, doporučujeme pro první trénink absolvování překážek na ruce. Málokterý koník je schopný absolvovat všechny překážky napoprvé a průprava na ruce usnadní koni i jezdci trénink v sedle.
3. Vždy se začíná na překážkách jednoduchých, na které navazují po zdárném překonání překážky náročnější. Není tedy vhodné se vrhnout rovnou třeba na padací most, když nemá koník zvládnuté přechody přes dřevěné mosty atd...
4. Každá překážka má více možností překonání, začíná se nejjednodušší cestou - dopředu za nosem... Při jistém zvládání tohoto základu se mohou postupně přidávat složitější varianty podle typu dané překážky.
5. První úspěšné překonání překážky při tréninku je dobré ještě 2x zopakovat pro ujištění, že nešlo o náhodu, až poté jít na překážku další. U některých překážek toto nemusí nutně platit. Pokud máte na překážce problém, doporučujeme konzultaci s trenérem či jeho pomoc při vyřešení situace pozitivním závěrem jak pro koně, tak pro jezdce.

Extreme Trail není jen o tréninku pro použití kdekoliv v jezdecké praxi, je to i soutěžní disciplína, ve které nerozhoduje ani věk ani to, zda a jakou máte licenci.

V Jezdeckém areálu Haklovy Dvory nabízíme systematický výcvik koní, trénink a přípravu koní i jezdců pro Extreme Trail.

  1. formu dlouhodobého ustájení vlastního koně a účast na závodech pod hlavičkou Stáje Ecola
  2. krátkodobé ustájení vlastního koně s intenzivním výcvikem
  3. individuální výcvik s našimi koňmi pro stálé klienty a účast na závodech pod hlavičkou Stáje Ecola

V areálu jsou k dispozici základní extrémní překážky, využíváme i okolních rozmanitých terénů a přírodních překážek (včetně vodních), pravidelně dojíždíme do Extreme Trail Parku na Ranči Úchozí.

Trénink a přípravu na soutěže vede Pavla Cihlová, která má s Extreme Trailem zkušenosti od roku 2014 (tedy rok poté, co Extreme Trail do ČR dorazil). Podílela se na budování tří Extreme Trail Parků a úzce spolupracuje s Rančem Úchozí, kde se nachází jediný Extreme Trail Park v jižních Čechách. Je zároveň rozhodčí pro Extreme Trail, výcvik koní i jezdců tedy probíhá v souladu s platnými pravidly a na základě principů Praktického Horsemanshipu. V roce 2016 získala titul Mistra republiky v soutěži Extreme Trail na ruce dospělých.

Od roku 2015 startují koně a jezdci připravovaní Pavlou Cihlovou pod hlavičkou Stáj Ecola a od roku 2016 i s novým společným logem.

Závody Extreme Trail ze sedla - stupně vítěžů ovládly juniorky startující za Stáj Ecola  S logem jsou k dispozici kšiltovky, košile, bundy, vesty i trička

  Kšiltovku s logem si může zakoupit kdokoliv z našich klientů

Rozcestník - kam dál?

Praktický Horsemanship

Ranč Úchozí - informace

Stáj Ecola - výsledky závodu 2016