Zum Inhalt springen Zum Menü springen
 


Jezdecké hry - Dobrkovská Lhotka 25.9.2010

25.9.2010 jsme vyvezli naši mládež na jezdecké hry v Dobrkovské Lhotce.

Pojali jsme to jako testovací akci pro omladinu - včetně transportu a pobytu v cizím prostředí mezi cizími koňmi. Oba hřebčouni měli navíc možnost spatřit poprvé dobytek :-)

Jako bonus k výchovné akci jsme si odvezli i většinu ocenění, což bereme jako pozitivní výsledek práce našeho "střediska výchovy mládeže" :-)

Startovalo se ve dvou disciplínách - práce na ruce (pro mladé i dospělé koně) a trail pro mladé na ruce a dospělé v sedle...

Zúčastnili se:

JOKERS GOLDEN EYES - pro 2 a půl letého hřebčína Blonďáka to byl první výlet poté, co doma ochutnal krásu rozmnožovacího procesu. Takže jsme testovali, jak si s cizími koňmi poradí. Po příjezdu všem ukazoval, že je už kus chlapa, vzduchem létaly různé pachy jiných hřebců a hlavně kobylek...a občas i Blonďákovo přední kopyta :-) jediný zásek měl v uličce odvahy, kdy měl projít kolem býků, kteří se mu ale ani trochu nelíbili... Na place odcházela ze začátku jeho pozornost směrem k cizím čtyřnohým kolegům a kolegyním, přesto se v rámci možností nechal usměrnit a postupně v něm emocionální exploze utichala a choval se jako doma. Transport bezproblémový, profík, za "1". Výsledky: v obou disciplínách 4.místo (ze 7?)

ROCKSTAR BODY - Hříbek je flegmouš, dokonce ho býci rozhodili méně, než Blonďáka... občas to bylo na něj příliš dlouhé, což se v roce a půl věku dá akceptovat, ale ukázal se jako spolehlivý soutěžní parťák. Transport bez problémů, profík, i když během cesty trochu zapotil - za "1". Výsledky: Trail - 1. místo, práce na ruce 2.místo a celkově NEJLEPŠÍ KŮŇ SOUTĚŽÍ - hodnotily se všechny kategorie dohromady (a to byl ze všech nejmladší...)

ECSAPE DONNA - rok a půl stará Haňa se ukázala jako pravá šlechtična, která vyvrátila jakékoliv předsudky o "prdlých plnokrevnících". Je to milá pohodářka, která se při svém prvním výletě tvářila v cizím prostředí a mezi cizími koňmi jako doma. Jediným problémem byl při soutěži pro ní přechod přes kobereček, ale jinak absolutní spokojenost. První životní transport zvládla nad očekávání v pohodě, nezpotila ani chlup, při nakládání před odjezdem domů dělala v dešti sice chvíli protestantku, ale byla to ona, kdo šel na vozík jako první a trpělivě čekala, než nastoupí vzpurná Avanti. Za "1", Výsledky: práce na ruce 3.místo, trail 5.místo - to byl ten kobereček a moje neschopnost se trefit podkovou na cíl :-)

AVANTI - je u nás na dlouhodobém ustájení, 2-letá ČT a tak trochu malý buldozer :-) Jinak celkem pohodářka, která má milující majitelku... Při závodech byla ochotná, občas jí sice přepadly manýry z nudy, ale svojí účast zvládla výborně. Při transportu byl částečný problém s nakládáním, protože se po ní chtělo něco, co jí v té chvíli nebylo po srsti, ale nakonec si dala říct možná i trochu kvůli Haně, která na ní ve vozíku trpělivě čekala. Výsledky: práce na ruce 1.místo, trail 2. místo a celkově 2.nejlepší kůň soutěží :-)