Zum Inhalt springen Zum Menü springen
 


Rock Star Zippo - klisna appaloosa (na prodej)


PEDIGREE

Růženka se narodila na pastvině 4.5. v 7:00 hodin jako první mimi svých rodičů.

Mamka: Zippos Bright Star (import Německo)

 

září 2011 - EU-Appa Congress Rakousko

Hunter in Hand: 1x 3.místo, 3x 4.místo

Halter 2-letí: 4x 2. místo

Halter Non-Pro: 1x 3.místo, 1x 4.místo, 2x 5.místo

Most Colorful: 2x 3 místo, 1x 5.místo, 1x 6.místo

 

Taťka: Rockstar Body  (vlastní chov, jde o jeho jediného potomka - byl vykastrovaný krátce po připuštění)

 

září 2011 - EU-Appa Congress Rakousko

Hunter in Hand: 3x 1.místo, 1x 2. místo

Halter 2-letí: 4x 1.místo

Halter Non-Pro: 4x 1. místo

 

 

  

Růža přišla na svět cca 2 týdny před termínem a běhala své (celkem malé) mamině pod břichem, aniž by si pocuchala hřívu. Ale vše statečně dohání a po obou rodičích má ty nejlepší předpoklady pro kariéru modelky :-)

Protože měla velmi přísnou maminku, která jí chránila nejen před členy stáda, ale i dvounožci, bylo období do odstavu takové všelijaké. Za úspěch se počítalo se Růženky dotknout alespoň na některé části těla, ale když už se podařilo vyčíhat, až nebude mamka koukat a dítko odchytit, pak dokázala pobyt s člověkem velmi rychle akceptovat. Odstav proběhl odvezením maminy do jiných končin a Růže nezbylo nic jiného, než začít s lidmi víc komunikovat. Ve stáří necelého roku zvládla cestu přepravníkem na jiné pastviny a od té doby své komunikační dovednosti vůči lidem odvážně doháněla. Ve stáří 15 měsíců nastal čas systematického výcviku, k němuž byl využívaný i domácí Extreme Trail Park. A Růženka začala velmi příjemně překvapovat. Milou a vstřícnou povahou, ochotou se učit a rozumět všemu, co se po ní chtělo, krásným vztahem k dvounohému parťákovi po dobu výcviku, velkou statečností tam, kde měli ostatní a ostřílení koně menší či větší problémy. Růženka prostě zdědila po předcích to nejlepší, aby mohla splnit přestavu o harmonii mezi koněm a člověkem v tom nejlepším smyslu slova.

Barva: hnědka s pseudopuntíkama pouze na 2 nohách nad kopyty, po taťkovi nejen barva, ale i velmi husté žíně. Ve stáří 1 roku se objevilo po těle pár bílých chlupů.

Pro zájemce o koupi:

Velmi milá a učenlivá kobylka s ušlechtilou hlavou, korektní stavba těla s velmi dobrým osvalením. Předpokládaná KVH v dospělosti kolem 153 cm. Předpoklady pro western, rekreaci, westernový sport, případně anglii (vzhledem k předpokládané výšce to bude v anglii spíše pro dítě či juniora).

Nadstandardní výcvik na ruce, novému majiteli nabízíme poradenství pro další výchovu a výcvik, předvedení dosavadních návyků, způsobu výcviku a "návod k použití" je před prodejem samozřejmostí.

Pastevní odchov. Zdravá, korektní, bez úrazové minulosti. Očkování, odčervení, korekce popyt - vše samozřejmostí, registrovaná u ApHC v USA.

Video z první půlhodiny po porodu  ZDE

Video: Ecola-Cup 2013 hobby trail na ruce ve stáří 5 měsíců (její čtvrtá a pátá cesta bez mamky na vodítku) ZDE

Video o rok později - říjen 2014 a výcvik na ruce včetně překážek v Extreme Trail Parku ZDE

Cena na osobní dotaz - v závislosti na stáří při prodeji a úrovni výcviku.