Zum Inhalt springen Zum Menü springen
 


Lipánek - valach Appaloosa (prodaný)

PEDIGREE

Lipánek se narodil mamině Piping Star a tatíkovi Jokers Golden Eyes.

Pravý bratr Puntíka

Jeho majitelkou, zrovna tak jako majitelkou Pipiny, je kamarádka Fatka a protože jde o vlastní chov, patří mu své místo i na těchto stránkách...

Na svět přišel několik dní před termínem porodu, ve výběhu, za asistence tety Baruny a babičky Ecoly... Prostě mamina věděla, že už bude na noc muset být v boxe, tak si s porodem pospíšila... A za ranního rozbřesku byl uprostřed výběhu díky svojí barvě nepřehlédnutelný.

Krémová barva, modré oči, růžový pigment... Po pár dnech začal pigment i oči tmavnout a jak to u appaloos chodí, určitě nějaké změny ještě budou. V každém případě je Lipánek palomino a taťkovi jak kdyby z oka vypadl...

První dny si udržoval od lidí odstup, časem ale pochopil, že dvounožci jsou kámoši. Nasazování ohlávky bylo sice  stylem kdo uteče, vyhraje... a první kroky na vodítku zase stylem kdo upadne, prohraje... ale Lipánek je hlavinka chytrá, vnímavá a z vodítka má radost, protože ví, že se bude něco zajímavého dít. Prochází nadstandardním výcvikem, přičemž se nezanedbávají hříběcí povinnosti. Je velmi komunikativní a šikovný... Po obou rodičích má předpoklady pro všestranné využití jak ve westernu, tak v anglii.

Lipoš má 3 znaky plemene appaloosa ze čtyř možných: viditelné bělmo, pruhované kopyto a pigmentaci. Je registrován v ČR, na přání nového majitele je možné vyřídit kompletní registraci také v USA, veškeré podklady jsou k dispozici.

Vykastrovaný v dubnu 2013

Další fotografie ZDE

Video srpen 2013 - hobby trail Štiptoň, vítěz kategorie mladých koní ZDE

Video: hobby-trail Ecola-Cup 2013 ZDE

říjen 2012: KVH 150 cm (stáří 15 měsíců)

červenec 2013: KVH 154 cm (stáří 2 roky)

Pro zájemce o jeho koupi  - kontakt na majitelku: 608 842 088 e-mail: engina@centrum.cz


 

Další koně na prodej ZDE