Zum Inhalt springen Zum Menü springen
 


Escape Donna - klisna A1/1 (na prodej)

ESCAPE DONNA (Hanička) na prodej...

PEDIGREE ZDE

Plemeno: anglický plnokrevník, klisna po Jazz Dancer z Ecola, prokvetlá hnědka

Datum narození: 5.března 2009 v Ostrolovském Újezdě

(polosestra hřebce Escape to Heaven)

Hanička se narodila 5.března 2009 v časných ranních hodinách. Dobu porodu odhadujeme mezi 2.a 5.hodinou ranní, protože hříbě bylo nalezené stojící, sající a suché v 6:45 hod... Mamina Ecola hlídací službu vypekla a potvrdilo se staré známé pravidlo, že nelze spoléhat na "jisté" příznaky z předchozích porodů. Ecola neměla ani zvlášť velké vemínko, ani pro ní typické "kapičky", břicho se zdálo den před porodem poněkud pokleslé, ale ne tolik jako v letech minulých a krom toho se hlídací služba ukolébala v přesvědčení, že Ecola jde na porod nejpozději kolem půlnoci... a tak se hlídání v 1:45 hod. ukončilo a hurá do postele... Protože Ecola žrala, pila, občas odpočívala a byla v naprostém klidu a pohodě... Ostatně - jako každou noc posledních 14 dnů... Poučení pro příště...

Naštěstí nenastaly žádné komplikace, na svět přišla holčička - čiperná a kamarádská. Ecola potvrdila, že se naučila být vzornou matkou - alespoň prvních pár týdnů... Jak ale dcerunka získávala jistotu a přehled o světe, zaujala jako matka-intelektuálka opět oblíbenou funkci pojízdné mlékárny a výchovu stylem "dělej si co chceš".
Ani březnová nepřízeň počasí a podmáčené výběhy nebránily Haničce si od prvních dnů života libovat v divokých sprintech a různých akrobatických kouscích. Neodradilo jí ani to, že jí každou chvíli ujely nohy a skončíla v louži nebo blátě...
 
Od listopadu 2010 (ve stáří 1 rok a 8 měsíců) se začalo postupně pracovat na obsednutí, obsednuta v základním režimu ve 2 letech (únor/březen 2011) - více info ve výcviku.
20.března 2011 odvezena do tréninku k Martinu Knauerovi - za svým starším polobráchou Escape to Heaven.  Ve 2 letech absolvovala 2 dostihy, v obou prokázala dostihové ambice - 2. a 5.místo bylo vzhledem ke krátké přípravě a v poli zkušenějších koní úspěchem, v listopadu se vrátila domů na zimní odpočinek, během kterého stihla o pár centimetrů poporůst. Její další výcvik směřuje k využití v anglickém sportu, absolvované dostihy její charakter nijak nezměnily.
 
V létě 2013 absolvovala 2-měsíční pobyt v Jezdeckém areálu ZOFI (přiježďování na jízdárně, skoky do 70 cm). Od 31.října 2013 je v pronájmu, její další výcvik bude směřovat na drezuru a parkury, ustájená je v JK Haklovy Dvory u Č.Budějovic.
 
Březen 2010: KVH 146 cm (stáří 12 měsíců)
Červen 2010: KVH 150 cm (stáří 15 měsíců)
Březen 2011: KVH 155 cm (stáří 2 roky)
Březen 2012: KHH 159 cm (stáří 3 roky)
Říjen 2012: KVH 160 cm (stáří 3 a půl roku)
 
Info z výcviku ZDE
Video - mix ZDE
Video - lonž březen 2013 ZDE
Video - červen 2013 ZDE
Video - Ecola-Cup 2013 -hobby trail na ruce jako bokovka :-) ZDE
Info pro zájemce o koupi:
Hanča je čtvercového formátu, naprosto korektní, na plnokrevníka velmi dobře stavěná s dobrým osvalením. Vyrovnaný  charakter, pod sedlem příjemně chodivá jak na jízdárně, tak v terénu.
Vnučka Fallady - osvědčeného i v teplokrevném chovu ZDE
 
Další koně na prodej ZDE