Jdi na obsah Jdi na menu
 


KURZY práce ze země i ze sedla

Zimní semináře a kurzy s Pavlou Cihlovou

v jezdeckém areálu Haklovy Dvory

... aneb až se jaro zeptá, co jsi dělal se svým koněm v zimě...

Základní a nástavbové kurzy práce ze země i ze sedla.

Praktický Horsemanship a  Extreme Trail.

Jednodenní či 2-denní (dle vypsaných termínů).

Místo a pořadatel: Jezdecký areál Haklovy Dvory, Stáj Ecola s.r.o

Přihláška seminář 24.-25.2.2018

Informace a přihlášky pro účastníky s koněm i diváky: Pavla Cihlová, tel.: 603 826 200, e-mail: ecola@seznam.cz nebo do soukromé zprávy na Facebooku  Ecola Pavla Cihlová

Kurzy jsou celodenní a rozdělené do několika úrovní. Každý ze zájemců si může vybrat typ kurzu na základě dosavadních zkušeností. V případě nepříznivého počasí je k dispozici krytá hala, venku se uskuteční pouze lekce extreme trailu (vhodné oblečení sebou). V případě velmi chladného počasí s teplotami přes den kolem nuly či v mínusu a v případě sněžení či souvislé vrstvy sněhu, budou konkrétní termíny zrušené, případně nahrazené nejpozději do cca půlky března 2018.

Kurzy probíhají individuální formou při účasti maximálně 2 dvojic na jedné lekci. Cena za jednotlivou lekci je 500,-Kč (při účasti na více lekcích slevy - viz tabulka dole pod textem). Pro členy Extreme Trail Czechia je sleva z celkové částky (lekce, ustájení, nocleh) 10%!

Absolventi kurzů získají nové zkušenosti pro spolupráci postavené na sebedůvěře koně, rozšíření cesty při budování vzájemného partnerství, bezpečnosti a jistoty kdekoliv a kdykoliv v běžné koňácké praxi. Absolventi kurzů 3, 4, 7 a 8 (viz níže) budou mít potřebnou průpravu pro smysluplný a efektivní trénink v jakémkoliv Extreme Trail Parku, včetně potřebných základů a dovedností pro soutěže v Extreme Trailu od kategorií základních po nejnáročnější - jak na ruce, tak ze sedla.

Rozdělení jednotlivých kurzů je orientační, vždy je výcvik vedený podle dané situace. Je na zvážení každého, jak dalece je ve výcviku se svým koněm a jaké lekce potřebuje absolvovat, aniž by brzdil výcvik druhého účastníka.  Pokud je uvedená u vyšších kurzů potřebná znalost kurzů nižší úrovně, neznamená to, že pokročilý účastník musí nutně absolvovat všechny potřebné kurzy.

Úroveň výcviku - rozdělení lekcí (trvání 1 lekce cca 60 minut):

Kurzy ze země

Kurz 1: Ruka - základ: základní kurz ze země (probíhá na hale či jízdárně): Praktický Horsemanship - základy práce ze země, komunikační dovednosti, vnímání koně a vyhodnocování jeho signálů, řeč těla.... V závislosti na dosavadní úrovni koně či vodiče: oboustranné vedení koně, akceptování rychlosti vodiče, zastavování, couvání, práce s přídí a zádí koně, zvětšování a zmenšování vzdálenosti od vodiče. Určeno pro začátečníky a pokročilé začátečníky, včetně dětí od cca 8 let. Kurz probíhá s využitím jednoduchých kavalet a kuželů.

Kurz 2: Ruka - pokročilý: nástavbový kurz ze země (probíhá na hale či jízdárně): příprava na Extreme Trail - pokročilá práce ze země, možno absolvovat jako nástavbu základního kurzu "1" nebo samostatně pro pokročilé. Kurz je určen pro pokročilejší a pokročilé koně a vodiče znalé základů práce ze země. V závislosti na dosavadní úrovni koně či vodiče: zdokonalování spolupráce mezi člověkem a koněm, upevňování samostatnosti koně, průprava na extreme-trailové překážky: vysílání koně na větší vzdálenosti a přivolání zpět, stranové práce, couvání mimo rovné linie, obraty v různých variantách a na různé vzdálenosti, fázování jednotlivých kroků, kombinace a provázání pohybu koně vpřed-vzad-bokem-obraty... Kurz probíhá s využitím složitějších kombinací kavalet a kuželů.

Kurz 3: Ruka Extreme Trail - základ: základní kurz Extreme Trail ze země (probíhá na extreme-trailovém hřišti): určeno pro koně a vodiče se znalostí kurzu "1" a se žádnými nebo minimálními zkušenostmi s Extreme Trailem. Adaptace koní na samostatné řešení překážek, základní výcvik koní na překážkách rovně a dopředu, v závislosti na úrovni výcviku kombinace se zastavováním a couváním, výškové profily, terénní nerovnosti...

Kurz 4: Ruka Extreme Trail - pokročilý: pokročilý kurz Extreme Trail ze země (probíhá na extreme-trailovém hřišti): určeno pro koně a vodiče se znalostí kurzů "2" + "3", či pro dvojice se soutěžními zkušenostmi v Extreme Trailu. Výcvik v náročnějších variantách a kombinací - couvání, zastavování, obraty na překážkách (včetně 360° z pevného místa vodiče), mimoúrovňové ustupování, zastavování, couvání a obraty, netypické průjezdy, terénní nerovnosti, vše postupně až na vzdálenosti do 4 metrů, atd...

Kurzy ze sedla

Kurz 5: Sedlo - základ: základní kurz ze sedla (probíhá na hale či jízdárně) - určeno pro pokročilejší jezdce a koně (jisté zvládání krok-klus-zastavení). Zjemňování a optimalizace reakcí koně na hlas, sed, holeň, ruce. Vhodné i pro koně mladé (obsedlé se základními znalostmi vedení v kroku a klusu) či koně s nežádoucími jezdeckými návyky. Do tohoto kurzu jsou zařazeni i koně s přechodem na bezudidlové ježdění či jízdu na uzlíkové ohlávce. Kurz probíhá s využitím jednoduchých kavalet a kuželů, není výcvikem jízdy na koni ani určen pro obsedání koní.

Kurz 6: Sedlo - pokročilý: nástavbový kurz ze sedla (probíhá na hale či jízdárně) - příprava na Extreme Trail, určeno pro pokročilé jezdce a koně se znalostmi kurzu "5". Zjemňování a optimalizace reakcí koně na sed, holeň, ruce, minimalizace otěží, práce na ochotě koně reagovat na konkrétní signály a změny včas, stranové práce, couvání, fázování jednotlivých kroků, obraty v omezeném prostoru, provázání pohybu koně vpřed - bokem - vzad - obraty na omezeném prostoru... Pro koně s dobrou přiježděností možnost průpravy pro jízdu na nákrčním řemenu. Kurz probíhá s využitím náročných kombinací  kavalet a kuželů.

Kurz 7: Sedlo Extreme Trail - základ: základní kurz Extreme Trail ze sedla (probíhá na extreme-trailovém hřišti): určeno pro koně a jezdce s podmínečnou znalostí kurzu "1"+"5" a se žádnými nebo minimálními zkušenostmi s Extreme Trailem. Samostatné řešení překážek, základní výcvik koní na překážkách rovně a dopředu, v závislosti na úrovni výcviku kombinace se zastavováním a couváním, výškové profily, terénní nerovnosti...

kurz 8: Sedlo Extreme Trail - pokročilý: pokročilý kurz Extreme Trail ze sedla (probíhá na extreme-trailovém hřišti): určeno pro dvojice se znalostí kurzů "4"+"6"+"7", či pro dvojice se soutěžními zkušenostmi v Extreme Trailu. Výcvik v náročnějších variantách a kombinací - couvání, zastavování, obraty na překážkách, mimoúrovňové ustupování a obraty, netypické průjezdy, terénní nerovnosti, kontrola nad rychlostí koně, nasedání a sesedání s přistoupením koně, minimalizace otěží atd...

Účast na kurzu:

  • jednotlivé lekce lze libovolně nakombinovat
  • maximální počet lekcí se stejným koněm v jeden den: 3
  • možnost ve stejný den absolvovat stejný kurz 2x (během 1 lekce se lze naučit pouze omezenou část uvedených úkolů)
  • vybavení pro práci na ruce: uzlíková ohlávka, kulatá lonž 3,5 - 4 metry, tušírka (není podmínkou), pevná obuv, rukavice.
  • vybavení pro práci ze sedla: sedlání a uždění anglické či westernové, odpovídající vybavení jezdce, pro mladší 18-ti let povinná přilba, páteřák nebo vesta.
  • nutná platba předem za ustájení č.264656724/0300 (variabilní symbol Vaše telefonní číslo, do zprávy pro příjemce uveďte "kurz-ustájení" se jménem).

Platné očkování a odběry krve podmínkou!

Ceník:

Sleva pro členy ETCZ 10% na všechny položky! Info ke členství ETCZ ZDE

Na kurzech v roce 2018 lze členství pro rok 2018 zaplatit i v hotovosti na místě.

(při zaslání přihlášky uveďte členské číslo ETCZ)

Divácká účast:  200,-Kč/půlden... 300,-Kč/celý den... 500,-Kč/celý víkend

Cena za lekce v rámci 1-denního kurzu či víkendového semináře:

Vlastní jídlo sebou (k dispozici kuchyňka), případně restaurace ve vzdálenosti do 1,5 km (Kněžínek, San Marco) nebo možnost dovážky jídla z pizzerie. V ceně  ustájení je využití haly či jízdárny pro samostatnou práci v pauze nebo po skončení kurzu, prostorný box 18m2, podestýlka sláma, automatická napáječka, seno, uzamykatelná sedlovna, zázemí pro majitele koní.

počet lekcí cena
1 500,-Kč
2 950,-Kč
3 1.400,-Kč
4 (2 dny) 1.800,-Kč
5 (2 dny) 2.200,-Kč
6 (2 dny) 2.500,-Kč
Ustájení / 1 den 300,-Kč
Ustájení / 1 den 200,-Kč / pony do 120 cm
Nocleh / 1 noc 150,-/osobu

Ustájení při příjezdu den předem (odpoledne) či odjezdu den po skončení (dopoledne) - 200,- (pony 150,-)

Praktický Horsemanship - info ZDE