Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.2.2020 Kurz s Petrou Čejkovou

Jak se naučit jednoduše domluvit s koněm pomocí 5 P a 10 tlačítek.

article preview

Lekce s Petrou jsou určeny pro všechny jezdce a koně bez rozdílu vyznání. Pro ty, kteří chtěji: naučit se pracovat s koněm srozumitelně, bez zbytečného stresu a získat si důvěru koně, zlepšit sed, ujasnit si správné použití fungujících pomůcek, zapracovat na uvolnění, prostupnosti a ohebnosti koně, naučit se správné provedení drezurních cviků bez drilování, zhodnotit připravenost koně i jezdce před závody z pohledu rozhodčího pro drezuru, skoky a WE.

Speciálně pro ty, kteří chtějí pochopit to, co mají dělat, kdy a hlavně PROČ. Je možná - práce pod sedlem od správného sedu k ideálním pomůckám - práce s mladými či problematickými koňmi - oprava jezdeckých chyb a návyků - příprava jezdce a koně od kochacích vyjížděk přes hobby až do vyššího sportu (Working Equitation, sportovní drezura, skoková gymnastika se zaměřením na přiježděnost, klasická drezura aj..). Práce na ruce, nakládání do vozíku, práce na lonži - jak správně lonžovat se zaměřením na správnou rovnováhu, přilnutí, aktivaci zádě ..

Místo konání: Jezdecký areál Haklovy Dvory

Haklovy Dvory 2006, 370 05 České Budějovice

Cena za samostatnou lekci (cca 1 hodina): 800,-Kč

Ostatní poplatky (ustájení, hala): 300,-Kč

Bez účasti diváků, kurz je uzavřený pouze pro účastníky s koňmi.

Přihlášky na mail ecola@seznam.cz

Průkaz koně s platným očkováním a odběry krve na AIE (obojí ne starší 12 měsíců) prosíme předložit před vyložením koně.

Petra Čejková

Petra je aktivní jezdec a rozhodčí ČJF a Working equitation. V mládí prošla rukama legendy majora Dobeše a drezurního mistra Zdeňka Beneše, vyučila se ve Velké Chuchli dostihovým jezdcem, také se pár let živila přibližováním dřeva koňmi a celé roky shromažďovala informace a zkušenosti v různých jezdeckých disciplínách s různými plemeny koní. Celý život opravuje jezdecky a psychicky rozbité koně, aby byli zase vhodní k bezpečné spolupráci s člověkem. Připravila dva koně do "T" drezury - účastníky mistrovství ČR, ale protože směr kterým se ubírá sport.drezura není to, co by ji uchvacovalo, davá přednost klasické drezuře, nadchla se velmi pro všestranný working equitation, vaquero styl, akademický směr a důležitost dává i přípravě koně ze země. V posledních letech se účastnila mnoha soustředění s lidmi zvučných jmen - např. portugalští mistři Pedro Torres, Pedro Neves, Vasco Mira Godinho, rozhodčí WAWE Nuno Manuel Frazao dos Santos Pereira, italský rozhodčí WAWE Aldo Capovilla, Angel Cid Camas Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre, holandská představitelka nejen akademického jezdectví B.Branderupa Greetje Hakvoort , Nadèje Bourdon francouzská mistryně a profesorka jezdectví v Cadre Noir v Saumuru, přední světový rozhodčí a trenér pro drezuru a všestrannost pan Christoph Hess, Arthur Kottas-Heldenberg nejslavnější první šéfjezdec španělské dvorní jízdárny ve Vídni, Alison Robbins British Horse Society, drezurní rozhodčí z Dánska Angelia Henriksen, holandská rozhodčí Monique Peutz – Vegter a další