Jdi na obsah Jdi na menu
 


Individuální jízdy na koni

Individuální jízdy na koni

v Jezdeckém areálu Haklovy Dvory

Aktuálně jsou místa pro pravidelné jízdy na koni obsazena a z tohoto důvodu neprovádíme ani jednorázové či občasné jízdy na koni. Pokud budete mít zájem o zařazení do pořadníku na pravidelný výcvik, použijte kontakt ve spodní části této stránky. Děkujeme.

Z důvodu přechodu dvou dětí z poníka na větší koně nabízíme volné místo pro menší děti ve věku 6 - 9 let pro jízdu na poníkovi.

Individuální výcvik jízdy na koni probíhá pod dohledem kvalifikovaného instruktora jezdectví - v závislosti na jezdeckých schopnostech jezdce buď samostatně nebo v počtu maximálně 2 koní najednou. Podle výšky jezdce probíhá jízda na poníkovi, středním nebo velkém koni.

Seznamte se s našimi koňmi: info ZDE

Všichni koně jsou  s odpovídajícím charakterem pro dané využití, jsou souběžně trénováni pro soutěže v Extreme Trailu, mají v tomto směru zkušenosti tréninkové ale i závodní a pro zájemce o tuto novou disciplínu nabízíme rovněž kompletní přípravu s koněm. Výhodou je Extreme Trail Park na Ranči Úchozí (Besednice), vzdálený cca 30 km, kam jezdíme na pravidelné kurzy, tréninky i závody. Vlastní doprava k dispozici. Více info k Extreme Trailu ZDE.

 

Základní cena (jednorázové či občasné jízdy na koni):

A)  250,- Kč - pony pro děti do cca 7 let věku, zahrnuje jízdu na poníkovi s vodičem či na lonži - od získávání rovnováhy, jistoty, uvolněného sedu až po jezdecké základy v klusu a cvalu, (cca 30 minut celkem, z toho 20 minut jízda na poníkovi)

B)  400,-Kč - pony pro pokročilejší děti (výška do 135 cm, váha do 40 kg). Výcvik zaměřený na samostatnou jízdu na koni, doplněnou o výuku práce ze země. Trvání lekce 45 minut (minimálně 30 minut výuky v sedle)

C)  500,-Kč - střední a velký kůň pro větší děti a dospělé. Lekce zahrnuje jízdu na koni přizpůsobenou schopnostem jezdce (45 minut - může být při některých lekcích kombinovaná s krátkou výukou práce ze země).

Předplatné pro pravidelné jezdce (permanentka):

A)  2.000,-Kč  malá permanentka pony

B)  3.500,-Kč  velká permanentka pony

C) 4.000,-Kč  střední a velký kůň

PLATNOST PERMNANENTEK:

varianta "pravidelný jezdec": 10 jízd s platností 3 měsíce + 1 bonusová hodina ZDRAMA (celkem 11 jízd)

varianta "aktivní jezdec": 10 jízd s platností 2 měsíce + 2 bonusové hodiny zdarma (celkem 12 jízd)

Poučení k permanentkám: Doba platnosti se počítá od data první jízdy a od tohoto data se odvíjí i počet bonusových hodin zdarma. Bonusové hodiny musí být využité v době platnosti permanentky (celkem 11 hodin do 3 měsíců nebo 12 hodin do 2 měsíců). Pokud nebude permanentka využitá do 3 měsíců od data vystavení, nárok na bonusovou hodinu zaniká. Po uplynutí doby platnosti (max.3měsíce) lze nevyčerpané jízdy využít do celkového počtu 10 ještě maximálně 1 měsíc po ukončení platnosti. Poté nevyčerpané jízdy propadají.

Jízda na koni probíhá v individuálních termínech, není možné zajistit ježdění ve stený den a hodinu. S majiteli permanentek je vždy po absolvované lekci domluvený následující termín. Případnou neúčast na domluveném termínu je potřeba nahlásit telefonicky den předem. Neomluvené hodiny se počítají jako odježděné!!!

V ceně je zahrnuto:

  • zapůjčení koně s odpovídající výstrojí (anglické či westernové, případně madla),
  • výcvikový materiál pro koně (kavalety, trailové či extreme-trailové překážky),
  • kvalifikovaný instruktor jezdectví. Využití osvětlené jízdárny či haly.
  • Pro méně zkušené teoretická příprava samozřejmostí, včetně praktických základů spojených s péčí o koně, sedláním atd... Šatní skříňka pro majitele permanentek.

Povinné vybavení pro jízdu na koni: pro všechny bezpečnostní přilba. Pro děti a juniory do 18 let věku páteřák nebo bezpečnostní vesta. Odpovídající vybavení jezdce (přilby, páteřáky, čapsy, rukavice) je možno zakoupit v areálu, případně vyzkoušet a doporučíme vhodnou velikost, pokud nebudeme mít odpovídající v nabídce.

Možnost přímo v areálu účasti na kurzech práce ze země i ze sedla zaměřených na vzájemnou spolupráci mezi jezdcem a koněm, dále možnost účasti na místních závodech.

Upozornění: vyjížďky do terénu jsou u nás určené pouze pro jezdce, kteří prokáží potřebné jezdecké znalosti na jízdárně. Tedy samostatné vedení koně ve všech chodech. Velmi často se totiž setkáváme s požadavkem na vyjížďku pro začátečníka, který na koni nikdy neseděl, případně pro dítka předškolního věku, jejichž maminky jim chtějí dopřát svezení v terénu jako výměnu za dřevěného houpacího koně doma v obýváku... Kůň je živá bytost, není to stroj ani automat a ač se to zdá ve filmech velmi jednoduché, dopracovat se od vožení na koni k nějakým základům ježdění trvá v závislosti na mnoha okolnostech desítky hodin.

Kontakt: Pavla Cihlová, tel.: 603 826 200,  e-mail: ecola@seznam.cz