Jdi na obsah Jdi na menu
 


Individuální jízdy na koni

Individuální jízdy na koni

v Jezdeckém areálu Haklovy Dvory

Do konce prázdnin (31.8.2019) nepřijímáme další nové zájemce o jezdecký výcvik. Od září otevíráme nový systém výcviku jezdců (viz informace níže). V případě zájmu o zařazení do pravidelného výcviku od září 2019 nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt: Pavla Cihlová, tel.: 603 826 200,  e-mail: ecola@seznam.cz

Od září 2019

Každý jezdec se v rámci lekce podílí na činnostech souvisejících s koňmi, učí se samostatnosti s ohledem na věk a dosavadní zkušenost. Jednotlivé termíny jsou kapacitně omezené.

den

čas

Pro koho

Typ

permanentky

Pondělí

17:00-19:00

zimní čas 16:00-18:00

kroužek - děti od 7 let

(začátečníci a mírně pokročilí)

A

Úterý

17:00 – 19:30

zimní čas 16:00 – 18:30

začátečníci až středně pokročilí

na velkých koních

B

Středa

17:00 – 19:00

zimní čas 16:00 – 18:00

kroužek pro děti od 7 let

(mírně a středně pokročilí)

A

Čtvrtek 16:00 - 17:00

děti do 7 let - pony s vodičem

(vožení dětí)

C

Čtvrtek

17:00-20:00

individuální lekce od středně pokročilých

na velkých koních

B

Pátek

17:00 – 19:30

zimní čas 16:00 – 18:30

začátečníci až středně pokročilí

na velkých koních

B

Sobota

9:00 – 11:30

koňácké dovednosti pro všechny

*)

Sobota

18:00-20:00

individuální lekce od středně pokročilých

na velkých koních

B

Neděle

9:00 – 12:00

vyjížďky do terénu pro pokročilé

B

Změna vyhrazena v závislosti na aktuální provozní situaci

V rámci konkrétního typu permanentky lze dny libovolně kombinovat

*) Pro všechny od 10 let výše. Činnosti spojené s péčí o koně, vybavením, ustájením (bez ježdění, nepočítá se tedy do permanentky). Získávání všestranných praktických dovedností, které lze využít kdekoliv a kdykoliv u koní, vedení k samostatnosti. Povinné pro všechny jezdce minimálně 1x za měsíc a pro začátečníky před zahájením jezdeckého výcviku (seznámení s areálem, koňmi, provozem, vybavením…). 

Ceny permanentek:

Typ A – 3.000,-Kč

Typ B – 4.000,-Kč

Typ C - 1.000,-Kč

 

PLATNOST PERMANENTEK:

Platnost permanentky jsou maximálně 4 měsíce a počítá se od data první jízdy. Od tohoto data se odvíjí i počet bonusových hodin zdarma.

  • 10+2 bonusové lekce zdarma při vyčerpání všech 12 lekcí do 2 měsíců od data vystavení
  • 10+1 bonusová lekce zdarma při vyčerpání všech 11 lekcí do 3 měsíců od data vystavení
  • bez bonusové lekce při vyčerpání 10 lekcí do 4 měsíců od data vystavení
  • lekce nevyčerpané do 4 měsíců propadají bez nároku na vrácení peněz a místo takto neaktivního jezdce je uvolněno pro někoho dalšího z pořadníku.

Termíny výcviku:

Jízda na koni probíhá v termínech dle rozpisu. Případnou neúčast na domluveném termínu je potřeba nahlásit telefonicky den předem. Neomluvené hodiny a hodiny zrušené krátkodobě před termínem se počítají jako odježděné!!!

V ceně je zahrnuto:

  • zapůjčení koně s odpovídající výstrojí (anglické či westernové, případně madla),
  • výcvikový materiál pro koně (kavalety, trailové či extreme-trailové překážky),
  • kvalifikovaný instruktor jezdectví. Využití osvětlené jízdárny či haly.
  • Šatní skříňka pro majitele permanentek.

Povinné vybavení pro jízdu na koni:

pro všechny bezpečnostní přilba. Pro děti a juniory do 18 let věku páteřák nebo bezpečnostní vesta. Odpovídající vybavení jezdce (přilby, páteřáky, čapsy, rukavice) je možno zakoupit v areálu, případně vyzkoušet a doporučíme vhodnou velikost, pokud nebudeme mít odpovídající v nabídce.

Nadstandardní nabídky:

Možnost přímo v areálu účasti na kurzech práce ze země i ze sedla zaměřených na vzájemnou spolupráci mezi jezdcem a koněm, dále možnost účasti na místních závodech, příprava na soutěže v Extreme Trailu a účast na těchto závodech. 1x za rok na podzim pořádáme pro naše klienty hobby závody. NOVĚ: pro aktivní jezdce možnost dlouhodobého částečného pronájmu konkrétního koně, s možností přípravy na soutěže v Extreme Trailu, případně jiných soutěží.

Pojištění:

Máme uzavřené pojištění podnikatelských rizik, které ale nenahrazuje klasické pojištění úrazu. Důrazně proto doporučujeme mít uzavřenou vlastní úrazovou pojistku. Přes maximální snahu minimalizovat rizika zranění si je třeba uvědomit, že kůň je žívý tvor - při jízdě může zakopnout, leknout se nepředvídatelné situace atd...  při čištění či vedení šlápnout člověku na nohu či do něj nechtěně vrazit. Je třeba proto důsledně dodržovat bezpečnostní pokyny pro pohyb v blízkosti koní a manipulaci s nimi. Veškerá doporučení najdete v areálu v provozním řádu a informacích pro jezdce i návštěvníky.

Upozornění: vyjížďky do terénu jsou u nás určené pouze pro jezdce, kteří prokáží potřebné jezdecké znalosti na jízdárně. Tedy samostatné vedení koně ve všech chodech. Areál se nachází v místě se silničním provozem a zvýšeným pohybem lidí, psů, kol, aut i mimo silnice, proto je z důvodu bezpečnosti nutná odpovídající jezdecká znalost. Velmi často se totiž setkáváme s požadavkem na vyjížďku pro začátečníka, který na koni nikdy neseděl, případně pro dítka předškolního věku, jejichž maminky jim chtějí dopřát svezení v terénu výměnou za dřevěného houpacího koně doma v obýváku... Kůň je živá bytost, není to stroj ani automat a přestože jsou naši koně na různé nestandardní situace v terénu zvyklí, mohou se i tak  leknout. Ač se to zdá ve filmech velmi jednoduché, dopracovat se od vožení na koni k nějakým základům ježdění trvá v závislosti na mnoha okolnostech desítky hodin.

Seznamte se s našimi koňmi ZDE

Všichni koně jsou  s odpovídajícím charakterem pro dané využití, jsou souběžně trénováni na soutěže v Extreme Trailu, mají v tomto směru zkušenosti tréninkové, ale i závodní a pro zájemce o tuto novou disciplínu nabízíme rovněž kompletní přípravu s koněm na závody.  Více info k Extreme Trailu ZDE.